Як вирішити проблему заборгованості?

admin В Новини Немає коментарів
Протягом багатьох років проблема заборгованості населення з оплати спожитих житлово-комунальних послуг у нашому місті залишається невирішеною. Вона – багатогранна і складна. Основною причиною виникнення заборгованості вважається низький рівень доходів населення, а також підвищення цін на енергоносії, що призводить до зростання тарифів на житлово-комунальні послуги.
      Проблема заборгованості має два виміри, оскільки одна частина боргів є поточними, а інша – накопичилася за минулі роки. Для їх погашення доцільним способом є реструктуризація боргів.
   Для розв’язання проблеми боргів комплексно (врахувавши інтереси і населення, і підприємств житлово-комунального господарства та енергопостачальників) 20 лютого 2003 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію». Згідно з ним боржнику пропонується реструктуризувати заборгованість з квартирної плати (плати за утримання житла) та плати за комунальні послуги (водо-, тепло-, газопостачання, послуги водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот).
   Постановою Кабінеті Міністрів України №976 від 27 червня 2003 року «Про затвердження Порядку погашення реструктуризованої заборгованості та внесення поточних платежів за житлово-комунальні послуги» затверджено Порядок погашення реструктуризованої заборгованості та внесення поточних платежів за житлово-комунальні послуги та типовий договір про реструктуризацію заборгованості. Постанова набрала чинності з 1 липня 2003 року.
  Отже, держава надала можливість споживачам добровільно скористатися правом розстрочення заборгованості за отримані житлово-комунальні послуги.
    Детальніше про можливість позбутися боргів за ЖКП розповідає Дмитро Козіцький, юрист ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».
 – Адміністрація підприємства із розуміння ставиться до шепетівчан, які через складне матеріальне становище не мають можливості вчасно сплачувати за послуги з централізованого опалення. Тому, якщо споживач погоджується погасити заборгованість, підприємство дає можливість сплачувати борг частинами, тобто – укласти договір реструктуризації. 
 Споживачу для укладання договору про реструктуризацію необхідно:
– Звернутися за адресою: ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», пров. Короленка, 1а, юридичний відділ.
– При собі споживач повинен мати паспорт, ідентифікаційний код і документи, що підтверджують право власності (оренди) на житлове приміщення.
– Споживач звертається із заявою (надається юридичним відділом) встановленого зразка, в якій зазначає суму боргу та термін для сплати заборгованості.
– На підставі заяви укладається договір реструктуризації, виконання умов якого є обов’язковим для сторін договору.
   Після укладання договору реструктуризації, споживач повинен сплачувати обов’язковий платіж по договору. Сума платежу узгоджується із споживачем, враховуючи його фінансові можливості та платіж, який нараховується кожного місяця на період опалювального сезону.        Якщо ж боржник не виконує умов договору реструктуризації, тоді підприємство змушене в судовому порядку стягувати заборгованість. У випадку задоволення вимог підприємства, на боржника покладається сплата судового збору, що становить 800 грн.
   Тому ми звертаємося до усіх наших споживачів з проханням зробити зустрічні кроки, не відтерміновувати сплату боргових зобов’язань за житлово-комунальні послуги. Розраховуватися за надані послуги вчасно та у повному обсязі, щоб уникнути примусового стягнення заборгованості. А в кого бракує коштів, у встановленому порядку, укласти договір реструктуризації та оформити субсидію.
   Шановні споживачі! Додаткову інформацію щодо вирішення проблем заборгованості Ви  можете отримати за телефоном юридичного відділу 5-41-66. Звертайтеся, спеціалісти ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» зможуть надати Вам конструктивну відповідь та допомогти у вирішенні питань.