В Шепетівці управлінські компанії не готують будинки до зими

admin В Новини Немає коментарів

Літо завершується і вже зовсім скоро наступлять морози. Всі активно готуються до зими – запасаються продуктами, теплими речами та облаштовують свої оселі до наближення холодів.

Але в нашому місті більшість багатоповерхівок не готові до зими. Майже скрізь однакові проблеми: в під’їздах є вікна без скла, подекуди відсутні і вхідні двері; в підвалах немає вікон, труби старі, зношені та знаходяться в аварійному стані, місцями потребують негайної заміни, труби теплопостачання не ізольовані; дахи будинків не утеплені, та ще й місцями протікають; стіни та фундаменти будинків місцями просто розсипаються.

А причина цьому – бездіяльність управлінський компаній «Управдом» та «Житлофонд», які є виконавцями житлово-комунальних послуг з утримання будинків та прибудинкових територій в м. Шепетівка та підпорядковуються безпосередньо Шепетівській міській раді.

Що стосується внутрішньобудинкової системи опалення, то вона також знаходиться на обслуговуванні цих компаній. І за звичним сценарієм – її обслуговування здійснюється лише на папері. Ніхто не промиває труби теплопостачання в будинках, не здійснює їх ремонт та заміну. Як наслідок – більше половини батарей засмічені і теплоносій просто фізично не може вільно рухатися системою теплопостачання. Відповідно, споживачі не отримують належного тепла в свої оселі.

Разом з тим, гроші ці дві компанії збирають доволі спритно, а от ремонтами займатися не поспішають. Прикро те, що найбільше потерпають від такого свавілля місцевої влади безпосередньо мешканці багатоповерхівок.

Так, враховуючи все вищесказане, бачимо, що більшість будинків в Шепетівці до опалювального сезону не готові. Управлінські компанії «Управдом» та «Житлофонд» не виконують своїх зобов’язань. Через це існує загроза зриву опалювального сезону. Причина цьому проста – старі труби в підвалах будинків можуть не витримати тиску теплоносія і лопнути в проблемних місцях. В такому випадку теплоносій буде витікати в підвал, і ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» буде вимушене зупинити постачання тепла до будинку до тих пір, поки управлінська компанія не відновить пошкоджену трубу. Як показала практика – це може тривати до кількох днів. Фактично, в таких будинках опалювальний сезон може розпочатись значно пізніше.

Отож, аби уникнути подібних проблем та вчасно отримати тепло в свою домівку, мешканцям варто самостійно обстежити підвали та систему опалення. При виявленні дефекту – негайно повідомити про це керівництво відповідної управлінської компанії та вимагати усунути недоліки.

Зі своєї сторони, адміністрація ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» звернулася на адресу міського голови – Михайла Полодюка, з проханням надати вказівку управлінським компаніям, які йому безпосередньо підпорядковуються, провести належну підготовку будинків до опалювального періоду та надати Акти готовності будинків до опалювального сезону. Минулі роки УК «Управдом» взагалі не надавала акти готовності, а УК «Житлофонд» акти надала. Однак, по факту – ні одна, ні друга компанія жодного року не проводила належної підготовки будинків до зими.  Як наслідок – на адресу «Шепетівка Енергоінвест» щозими надходять скарги від споживачів на неякісну послугу, адже труби засмічені. В будинках часто трапляються аварії на трубах теплопостачання, і мешканці вимушені мерзнути кілька днів.

Можливо цього року ситуація зміниться? Будемо сподіватись на чесність та відповідальність керівників міста перед шепетівчанами та виконання покладених на них обов’язків!