«ШАХРАЙСТВО» під носом чи під патронатом міської влади?

admin В Новини Немає коментарів

Теплопостачальне підприємство ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» активно готується до початку опалювального сезону. Увесь колектив товариства відповідально та наполегливо працює для того, щоб мешканці вчасно отримали тепло. Але, на жаль, не все залежить від теплопостачальної організації. Основна причина невчасної подачі тепла в оселі та низьких температур у помешканнях шепетівчан в опалювальний період – це бездіяльність приватних управлінських компаній «Управдом» та «Житлофонд».

Після того, як  03 вересня 2015 року на сесії Шепетівської міської ради було  прийнято рішення № 6 «Про укладення договорів на виконання послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків та послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», між Шепетівською міською радою та приватними Управлінськими Компаніями «Управдом» та «Житлофонд» укладено договори про надання послуг з управління та утримання будинків житлового фонду  м. Шепетівка. Відповідно до цих договорів саме приватні управлінські компанії стали виконавцями житлово-комунальних послуг з утримання будинків та прибудинкових територій в м. Шепетівка.

Отже,  внутрішньобудинкова система опалення знаходиться на обслуговуванні цих компаній. І за звичним сценарієм – її обслуговування здійснюється лише на папері. Ніхто не промиває труби теплопостачання в будинках, не здійснює їх ремонт та заміну. Як наслідок – більше половини батарей засмічені і теплоносій просто фізично не може вільно рухатися системою теплопостачання. Відповідно, споживачі не отримують належного тепла в свої оселі.  А скарги шепетівчан потрапляють до ТОВ «Шепетівка Енергоінвест». Адміністрація товариства неодноразово зверталася із листами та скаргами до керівників управлінських компаній та очільників міста, але належної відповіді та дій не відбувається й досі.

Бездіяльність і традиційна вибірковість у вирішенні питань нашою владою, в тому числі і під час розгляду депутатських звернень, заяв та листів керівника підприємства, мешканців багатоповерхівок призводить до абсолютного безладу у сфері енергоефективності та енергозбереження. Будь-які пропозиції, ініціативи, спроби теплопостачального підприємства домовитись із владою про поліпшення умов отримання тепла мешканцями залишаються марними. Більше того, постійно створюються перешкоди у роботі ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» як управлінськими компаніями, так і представниками влади. Це і не дивно: навіщо владі ті, хто хочуть розвиватися, щось змінювати на краще, руйнувати старі, усім зручні, та такі прибуткові схеми відмивання коштів. Чергове підкилимне вирішення питань, чергове повне ігнорування ініціаторів наведення ладу у сфері теплопостачання, чергове порушення законодавства нашими місцевими чиновниками! На превеликий жаль, як наслідок, страждають від цього безладу прості шепетівчани.

Останні події, що свідчать про протиправні дії влади та управлінських компаній по відношенню до мешканців багатоповерхівок, сталися 6 вересня 2017 року. Виконуючи власну Інвестиційну програму ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» встановлює безкоштовно на будинки лічильники обліку тепла. В цей день працівники підприємства приїхали встановлювати лічильник у будинку № 87 по вулиці Героїв Небесної Сотні (саме в цьому будинку проживає міський голова пан Полодюк). Працівники товариства встигли лише підготувати обладнання, необхідне для роботи у будинку, як раптом перешкодою на шляху до виконання робіт стали перший заступник міського голови пан Вихівський, депутат Шепетівської міської ради від ВО «Свобода» пан Верхогляд та головний інженер ПП УК «Управдом» пан Фонарчук. Представники влади та «Управдому» викликали представників правоохоронних органів, щоб не допустити підприємство до виконання робіт, аргументуючи свої дії відсутністю у підприємства відповідних документів. Своєю чергою, керівництво підприємства також звернулось на адресу правоохоронних органів та надало особисто пану Вихівському  для ознайомлення усі необхідні документи на виконання даних робіт.

Замість того, щоб готувати будинки до опалювального сезону головний інженер «Управдому» пан Фонарчук лише шпигує за працівниками ТОВ «Шепетівка Енергоінвест». А влада всіляко сприяє приватним управлінським компаніям у їхніх безглуздих діях, замість контролю виконання ними своїх безпосередніх обов’язків.

У будинку № 87 по вулиці Героїв Небесної Сотні, де проживає наш міський голова, на першому поверсі знаходяться два нежитлових приміщення приватної власності. Одне приміщення зачинене і власник невідомий, оскільки там взагалі ніхто не з’являється. Інше приміщення використовується під магазин «Ромашка», де здійснює господарську діяльність приватний підприємець пан Йожиков В.А. Обидва приміщення опалюються централізовано ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» як і весь будинок, але договорів про надання послуг з централізованого опалення із підприємством їх власники не заключали, відповідно за тепло вони не платили і платити не хочуть. Витрати на обігрів цих приміщень весь цей час несло підприємство. Керівництво теплопостачального підприємства зверталось на адресу правоохоронних органів, які переадресували звернення в Інспекцію Держенергонагляду. Нарешті, працівниками підприємства разом із представниками Інспекції Держенергонагляду в Хмельницькій області 7 квітня 2017 року відбувся огляд магазину «Ромашка» в присутності пана Йожикова. Під час огляду було підтверджено факт наявності у магазині опалювальних приладів, які приєднані до централізованої системи опалення. Після встановлення теплового лічильника у будинку,  він буде показувати реальні витрати тепла, яке йде на  опалення всього будинку, а платити за таких «чесних горе-підприємців» будуть усі мешканці будинку. Звичайно, такими наслідками мешканці будуть невдоволені і власники приватних нежитлових приміщень вимушені будуть виправдовуватись перед своїми сусідами та покривати витрати. А навіщо витрачатись, якщо все домовлено! Цікаво, що стало причиною прибуття разом із заступником міського голови та головним інженером «Управдому» пана Верхогляда? Чи не бізнес інтереси або бізнесові стосунки із паном Йожиковим, що входив до ГО «Самооборона», яка має партнерські стосунки із ВО «Свобода» у нашому місті?

Мабуть недарма  представники влади та «Управдому» приїхали перешкодити підприємству встановлювати лічильник, в той час коли проблем із внутрішньобудинковою системою у цьому та рештою будинків вистачає. Часу на вирішення реальних проблем немає, а на захист шахрайських дій і часу не шкода! І все це коїться під носом самого пана мера. От і виникає питання: «Шахрайство під носом чи під патронатом міської влади?!»