Облік – перший крок до економії тепла

admin В Новини Немає коментарів

Днями відбулася зустріч адміністрації ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» з мешканцями будинків №3 і №5 по вул. Чкалова.  Обговорювали питання встановлення теплових лічильників на будинки. До розмови також долучився Петро Фонарчук, головний інженер управлінської компанії «Управдом».

Мешканці  не хочуть, щоб у їх будинках стояв тепловий лічильник. Пояснюють таке рішення тим, що в підвалі не ізольовані труби, а зі встановленням лічильника за його обігрів їм доведеться платити самостійно.

Разом з тим, управлінська компанія «Управдом» виконувати свої обов’язки не поспішає. Що стосується ізоляції труб теплопостачання в підвалі будинку, то головний інженер УК «Управдом» нічого конкретного не сказав.  Очевидно, в підвалі і надалі буде спека, за яку рано чи пізно доведеться платити мешканцям.

Варто зауважити, що сьогодні одним з ключових завдань на шляху до економії та раціонального використання теплової енергії є встановлення приладів обліку тепла – лічильників.

Як відомо, процедура встановлення лічильників стала обов’язковою після ухвалення Верховною Радою Закону України «Про комерційний облік комунальних послуг». Тож до кінця 2017 року усі нежитлові, а до кінця 2018-го й усі житлові будинки мають бути обладнані лічильниками тепла.

Згідго Закону, витрати на обладнання будинків лічильниками, яких зазнав оператор зовнішніх інженерних мереж, відшкодовують споживачі відповідних комунальних послуг.

А от в нашому місті будинкові лічильники на тепло компанія «Шепетівка Енергоінвест» встановлює безкоштовно в рамках власної інвестиційної програми. Тому, якщо будинок відмовляється встановлювати лічильник згідно інвестиційної програми теплопостачального підприємства, то на наступний рік мешканцям доведеться за власні кошти купувати та здійснювати монтаж засобу обліку теплової енергії. Адже, ЗУ «Про комерційний облік комунальних послуг» зобов’язує усіх без вийнятку до кінця 2018 року встановити загальнобудинкові лічильники.

Важливо відзначити й те, що для споживачів встановлення такого приладу обліку теплової енергії дає можливість оцінити скільки реально тепла споживає будинок. Після встановлення лічильника мешканці платять не за квадратні метри опалювальної площі, як це було раніше, а лише за використані гігакалорії енергії, тобто за фактично спожите тепло.

А як відомо, облік – це перший крок до економії тепла.