Мешканці будинку №55 по вул. Героїв Небесної Сотні перейшли на індивідуальне опалення

admin В Uncategorized, Новини Немає коментарів

Згідно чинного законодавства, від центрального опалення може від’єднатися цілий будинок при умові, якщо всі мешканці будинку на це погоджуються. Законодавством заборонено окремо від’єднувати квартиру від центральної системи теплопостачання.

Нещодавно адміністрація ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» зустрічалася з мешканцями будинку №55 по вул. Героїв Небесної Сотні. Жителі багатоповерхівки прийняли рішення від’єднатись цілим будинком від центрального теплопостачання. Адміністрація підприємства таку ініціативу підтримала та пообіцяла надати технічні умови на встановлення індивідуального опалення.

Тож на минулому тижні будинок №55 по вул. Героїв Небесної Сотні було від’єднано від мережі центрального опалення за спільною згодою всіх його мешканців, які напередодні написали заяви на видачу технічних умов, а голова ОСББ – заяву на від’єднання будинку від системи централізованого опалення.

У вищезгаданому будинку 26 квартир. З них лише 9 були на центральному опаленні. Решта – на індивідуальному. В такому випадку вигідніше всім мешканцям перевестись на індивідуальне, тому що після встановлення загальнобудинкового теплового лічильника за все тепло, яке отримує будинок, доведеться сплачувати споживачам централізованого опалення.

Однак, якщо більшість мешканців багатоповерхівки користуються централізованим опаленням, краще провести заходи по енергозбереженню (поставити нові вікна/двері в під’їздах; промити внутрішньо будинкову систему опалення; замінити, де потрібно старі труби на  нові; ізолювати труби в підвалі)  та встановити тепловий лічильник. В такому випадку, тепловтрати зменшаться, будинок споживатиме менше тепла, відповідно лічильник буде обраховувати лише фактично спожитий будинком обсяг теплової енергії. Тому мешканці будуть менше сплачувати за послуги теплопостачання.