Рівень розрахунків населення за тепло в листопаді становить лише 26%!

admin В Новини Немає коментарів

Закінчився ще один місяць опалювального сезону і вже після Різдва шепетівчани отримають квитанції за тепло за грудень місяць. Бюджетні установи міста повністю розрахувалися за спожиті послуги як за листопад, так і за грудень, лише Шепетівський коледж ПДАТУ, який фінансується з державного бюджету, заборгував 82650,10 грн.

Як же розрахувалося населення за листопад? Тут ситуація досить плачевна. За цей місяць ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» надало послуги теплопостачання населенню на загальну суму 5,3 млн грн. Близько 65% споживачів користуються субсидіями і пільгами, тому за них значну частину вартості комунальних послуг пообіцяла заплатити держава. Пообіцяла, але не заплатила. Тож за листопад заборгованість по пільгам і субсидіям перед нашим підприємством становить 3,03 млн грн. Крім пільг і субсидій, населення мало б заплатити близько 2, 3 млн грн. Однак, з цієї суми підприємство отримало лише 1,4 млн грн. грошових коштів. Так, за листопад місяць абоненти не доплатили понад 900 тис грн.

Виходить, реальний рівень розрахунків за листопад від населення становить всього 26%! З одного боку, держава ще й досі не компенсувала підприємству пільги і субсидії за листопад (а сьогодні вже 05 січня), з іншого боку – майже половина наших споживачів вирішила не сплачувати за отримані послуги. При цьому, всі споживачі хочуть, аби батареї були гарячі. Цікаво, чи дають щось безкоштовно в магазинах? Звичайно, не дають! Чому ж тоді окремі жителі нашого міста вирішили, що за тепло не потрібно платити? Як працювати підприємству, якщо держава і населення не дотримуються елементарної платіжної системи?

Як ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» має розрахуватись за газ, якщо рівень розрахунків населення за тепло в листопаді становить всього 26%?! НАК «Нафтогаз» вимагає грошей вже «зараз», і його не цікавить той факт, що підприємство не доотримало 74% від запланованої суми нарахувань по категорії споживачів «населення». Не отримавши грошей, НАК «Нафтогаз» починає нараховувати пені і штрафи на суму заборгованості підприємства, а також не виділяє йому лімітів споживання природного газу.

На початок опалювального сезону борг населення становив 7,8 млн грн. А за листопад 2017-го до цієї суми додалось ще 900 тис грн! Ще близько 600 тис грн. пільг і субсидій не компенсовано підприємству за минулий опалювальний період. За листопад нового сезону до цієї суми додалось ще 3, 03 млн грн. В цілому сума зібралась немала – 12,33 млн грн!

Якби держава своєчасно та в повному обсязі виконувала б свої зобов’язання перед ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», а всі споживачі вчасно сплачували б за послуги централізованого опалення, то проблем із отриманням лімітів від НАК «Нафтогаз» не було б, а відтак – і опалювальний сезон розпочався би без затримок.

Тому зі всією відповідальністю вкотре повідомляємо про необхідність в повному обсязі здійснити оплату отриманих послуг задля подальшого безперебійного проходження опалювального сезону. Відповідальність за стале проходження опалювального періоду лежить на кожному з нас.