Поговоримо про температурний режим?

admin В Новини Немає коментарів

Чому температура батарей буває різною? Коли надворі мороз, батареї гарячі, а коли плюсова температура ззовні – то батареї вже не так гріють. Розберемось, чому так відбувається. Справа в тому, що температура теплоносія залежить від температури зовнішнього повітря. Перед початком опалювального сезону  Виконавчий комітет Шепетівської міської ради затвердив температурний режим подачі теплоносія для ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

Тому, працівники ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» контролюють температуру теплоносія  на зворотньому теплопроводі (по народному «обратка») залежно від температури ззовні. Однак бувають випадки, коли теплоносій подається відповідної температури, а в квартирі все одно прохолодно.  Причиною «холодних батарей» зазвичай буває засміченість труб системи централізованого опалення.  А внутрішньобудинкова система опалення знаходиться на обслуговуванні управлінських компаній. Тому, в подібних випадках споживачам необхідно звертатись до управлінських компаній, які обслуговують будинок із заявою на усунення недоліків системи опалення. Ще однією причиною втрати тепла є неізольовані труби теплопостачання в підвалі. За це також несуть відповідальність управлінські компанії.

Чи варто описувати, скільки тепла втрачається через старі трухляві вікна, двері? Кожен і сам знає. В ідеалі для зменшення тепловтрат варто замінити старі дерев’яні вікна на нові енергоефективні металопластикові. До того ж, нині діє державна програма кредитування з подальшим відшкодуванням частини витрат на енергозберігаючі матеріали. Однак, не всі мають можливість замінити вікна, двері.  Тому, обов’язково на зиму потрібно хоча б заклеїти щілини, аби холодне повітря не потрапляло до приміщення.