Тепловики та ЖЕО: хто за що відповідає?

admin В Новини Немає коментарів

” Роз’яснення щодо меж відповідальності теплопостачальних підприємств та житлово-експлуатуючих організацій.

 

Відповідно до Статті 382 Цивільного кодексу України, всі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку.
Спільне майно багатоквартирного будинку:
  • приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку;
  • механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення.
Експлуатуюча організація  за договором із власником виконує послуги з санітарно-технічного обслуговування та обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримує на балансі відповідне майно, забезпечує управління цим майном та несе відповідальність за його експлуатацію згідно з чинним законодавством, тобто Законом України «Про житлово-комунальні послуги», розділ IV, стаття 13, пункт 2.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011р. №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», на баланс департаментів житлового господарства міських рад повинні були передати теплові вводи, елеваторні вузли, вузли вводу системи опалення та гарячого водопостачання житлових будинків.
Тобто, житлово-експлуатуючі організації відповідають за технічне обслуговування житлових будинків, включаючи роботи з контролю за його станом, забезпечення справності, працездатності, наладки та регулювання інженерних систем. Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем тепло-, водопостачання, водовідведення і зливової каналізації та витрати на виконання цих робіт здійснюються відповідно до законодавства.
Тож, у разі невідповідності послуги з централізованого опалення та централізованого гарячого водопостачання, споживач повинен звернутися до експлуатуючої організації щодо відновлення надання якісної послуги. Експлуатуюча організація має перевірити відповідність параметрів на вводі в будівлю та у разі їх відсутності або надання не в повному обсязі викликати представника теплопостачальної організації.
Якщо ж параметри на вводі в будівлю відповідають нормативу представник експлуатуючої організації проводить перевірку роботи внутрішньобудинкової системи опалення.
Балансоутримувач повинен перевірити:
  • роботу елеваторного вузла;
  • працездатність запірної арматури;
  • утеплення розподільчих трубопроводів у підвалі та на горищі;
  • наявність несанкціонованих втручань (демонтаж короткозамкнених ділянок перед опалювальними приладами; заміни трубопроводів з зменшенням умовного діаметру; встановлення запірної арматури, непередбаченої проектом на будинок, яка порушує належну циркуляцію по окремих контурах; збільшення площі опалювальних приладів).
Відповідно до чинного законодавства, у разі невідповідності фактичної температури в житлових  приміщеннях  нормативній   перерахунок   за   надання   послуг   з централізованого  опалення проводиться лише за відсутності засобів обліку теплової енергії, тобто коли нарахування проводиться за нормативами. (Відповідно до п.4 та п.5  Постанови КМУ  від 17 лютого 2010 р. N 151 «Про затвердження Порядку проведення  перерахунків розміру плати за надання послуг  з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення  в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості»).
За матеріалами http://jkg-portal.com.ua