Важливо і нагально!

admin В Uncategorized, Новини Немає коментарів

Шановні шепетівчани! Прийміть до уваги важливу інформацію! Акти на відключення від системи централізованого опалення ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» прийматиме до 31 серпня 2018 року включно. Починаючи з 01 вересня 2018 року від’єднання від мережі централізованого опалення буде призупинено. Це пов’язано із необхідністю наповнити систему опалення багатоповерхівок водою та провести гідравлічні випробування.

Нагадаємо, за ініціативи жителів міста комісія з розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів від мережі централізованого опалення 21 лютого 2018 прийняла рішення видавати дозволи на відключення квартир від централізованого опалення та дозволити облаштування у цих квартирах автономної системи опалення.

Станом на 02 липня 2018 року ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» видало 1161 технічних умов. 58 абоненти вже знято з абонентського обліку, так як вони підготували необхідний пакет документів, від’єдналися від централізованої системи опалення і надали акти на відключення.

Разом з тим, хаотичне від’єднання споживачів від мережі централізованого опалення багатоквартирних будинків призведе до розбалансу системи теплопостачання. Як наслідок збільшиться навантаження на тих споживачів, які продовжать користуватися централізованим опаленням, адже кількість Гкал теплової енергії, яку споживає житловий будинок, розприділятиметься на меншу кількість квартир.   Так, в м. Шепетівка абоненти централізованого опалення сплачують за все тепло, яке надійшло до багатоповерхівки. В тому числі – і за обігрів підвалу, під’їзду, транзитний обігрів квартир з автономним опаленням (стояки) тощо. Та чи є такий підхід в оплаті послуг теплопостачання справедливим по відношенню до абонентів централізованого опалення? Вихід із даної ситуації є.

У зв’язку із відключенням абонентів від систем централізованого опалення багатоквартирних будинків  для зняття соціальної напруги та справедливого розподілу теплової енергії, спожитої мешканцями будинку ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» наполягає застосувати введення обов’язкової плати за опалення місць загального користування (МЗК) для всіх жителів багатоквартирних будинків, в тому числі для абонентів, які від’єдналися від системи централізованого опалення та встановили в своїх квартирах автономне опалення.

Ця норма прописана в п.28 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630. Споживачі, які встановили в квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні системи опалення, оплачують послугу з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Місця загального користування багатоквартирного житлового будинку – це приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (сходові клітини, ліфтові шахти, вестибюлі, коридори, колясочні, підвали, горища тощо). За рахунок тепловіддачі від розподільчих трубопроводів, які розташовані в місцях загального користування будинку, створюються сприятливі умови для нормального функціонування мереж водопостачання, водовідведення та інших комунікацій. Простіше кажучи – система водопостачання та каналізації не замерзає в зимовий період саме завдяки мережам централізованого опалення.

Розрахунки необхідної кількості теплоти на опалення місць загального користування виконані спеціалістами ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» відповідно  до вимог діючого законодавства, а саме – Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Методики розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення» №359 від 31 жовтня 2006 року та подані на погодження Шепетівському міському голові М.І. Полодюку 15 червня 2018 року.

Як показує практика, по кожному будинку показники споживання теплової енергії різні. Адже всі будинки мають різні системи опалення та рівень розбалансування (кількість квартир на централізованому та автономному опаленні). Також варто зазначити, що на суми в платіжках за тепло суттєво впливає рівень підготовки багатоповерхівки до опалювального сезону – наявність ізоляції труб теплопостачання в підвалі, закриті вікна і двері в під’їзді, підвалі, утеплене горище тощо. Так, якщо труби в підвалі не ізольовані, а вікна відкриті – то за спеку в підвалі та обігрів вулиці сплачують саме мешканці будинку! Не витрачайте гроші на вітер. Не гайте часу  – вже розпочинайте підготовку свого будинку до опалювального сезону,щоб зустріти зиму в теплих оселях, не витрачаючи при цьому зайвих коштів.