Чи потрібно платити за печатку «Управдому» в акті на відключення від ЦО?

admin В Новини Немає коментарів

Наказом №4 від 22 листопада 2005 року Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України затверджено «Порядок відключення окремих житлових будинків від мережі централізованого опалення (ЦО) та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання». Пунктом 2.5 цього Порядку передбачено, що відключення виконується монтажною організацією, яка реалізує проект, за участю представника власника житлового будинку або уповноваженої ним особи, представника послуг з ЦО та власника квартири. По  закінченню  робіт  складається  акт  про відключення будинку  від  мереж  ЦО.

І тут виникає питання, хто ж являється власником (балансоутримувачем) житлового фонду в м. Шепетівка? Багато шепетівчан думають, що це управлінські компанії «Управдом» і «Житлофонд». Однак, ці компанії лише визначені виконавцями житлово-комунальних послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, за що жителі багатоповерхівок щомісяця сплачують їм абонентську плату.

А балансоутримувачем багатоповерхівок в нашому місті ще й досі є комунальне підприємство «Житлосервіс», яке з 2011 року вже не надає житлово-комунальні послуги.

Не знаючи цієї інформації, споживачі йдуть за печатками в УК «Управдом» і «Житлофонд», вважаючи їх балансоутримувачами.  УК «Житлофонд» безкоштовно ставить печать в актах на відключення у будинках, яким надає житлово-комунальні послуги. А ось компанія «Управдом» вирішила на цьому швидко й легко заробити і вимагає з людей по 300 грн за печатку та підпис в акті!!!

Зважаючи на те, що жителі міста витрачають досить великі суми коштів на облаштування автономного опалення, ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» прийме акт на відключення квартири без печатки УК «Управдом»! Якщо робота по від’єднанню від мережі ЦО виконана правильно, всі необхідні документи готові та відсутня заборгованість за спожиті послуги теплопостачання – споживач без проблем буде знятий з абонентського обліку. Звичайно, якщо це все буде зроблено до 31 серпня 2018 року. З 01 вересня ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» вже не прийматиме акти на відключення, а від’єднання від мережі ЦО буде призупинено. Це пов’язано із необхідністю наповнити внутрішньобудинкові мережі водою.