Повідомлення редакторам програми “Право на владу”

admin В Новини Немає коментарів

Напевно всі шепетівчани вже встигли подивитись останній вихід програми “Право на владу”, де міський голова Шепетівки розповідав про діяльність ТОВ “Шепетівка Енергоінвест”. Ну… як розповідав… швидше вигадував байки, з ходу придумував якісь неіснуючі цифри. Дивна ситуація – міський очільник як ніхто інший повинен володіти достовірною та правдивою інформацією, щоб мати змогу контролювати ситуацію в місті та шукати шляхи вирішення існуючих проблем. Натомість, маємо те що маємо: все на що здатна місцева влада – це розводити пусті балачки, багато обіцяти і мало що виконувати.

Так як монолог міського голови Шепетівки  в ефірі програми “Право на владу” не має жодного документалього підтвердження та являється абсолютною нісенітницею – керівник ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” підготував звернення редакторам телепрограми, в якому показав ситуацію так як вона склалася насправді, а також розповів, з якими проблемами доводиться зіштовхуватися теплопостачальнику в ході своєї діяльності.

Більше того, керівник підприємста пропонує підготувати окрему програму, присвячену темі централізованого теплопостачання в Україні в цілому, та спільно із владою, керівниками теплопостачальних підприємств і споживачами обговорити існуючі проблеми та знайти можливі шляхи їх вирішення.

Текст звернення:

При організації розрахунків за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України» теплопостачальники поставлені у нерівні кабальні умови

Шановні редактори програми «Право на владу»! На Вашу адресу звертається Олександр Пустовойт,  керівник ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» – підприємства, яке надає послугу централізованого опалення та постачання теплової енергії у м. Шепетівка, Хмельницької області.

Минулий ефір Вашої телепрограми від 15 листопада 2018 року мав назву «Діагноз Зима», і Вам вдалося розкрити чимало проблемних питань у сфері теплопостачання. Однак, під час всієї програми не було жодного коментаря керівника теплопостачального підприємства. Мери міст в силу своєї завантаженості не можуть мати повної інформації про проблеми теплопостачальника. Наприклад, мер міста Шепетівка повідомив у студії недостовірну інформацію щодо отриманих ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» коштів від держави у вигляді пільг та субсидій. За опалювальний період 2017/2018рр., на рахунки підприємства надійшло лише 13,27 млн. грн. пільг і субсидій (а не 52 млн як зазначив Михайло Полодюк) і ці кошти відразу через казначейство були перераховані на НАК «Нафтогаз України», транспортуючим та газорозподільчим компаніям. А також Михайло Іванович ввів в оману глядачів телеканалу розповідями про неправильні рахунки в квитанціях на оплату, які видає споживачам наше підприємство.

Лише керівники теплопостачальних підприємств можуть Вам багато чого розповісти, адже хто як не вони бачать реальну картину сфери теплопостачання в нашій державі. Тож пропоную Вам наступне – так як тема опалення наразі являється однією з найактуальніших серед українців, присвятіть окрему програму для обговорення проблемних питань саме сфери централізованого теплопостачання, а серед учасників обов’язково повинні бути присутні  керівники теплопостачальних підприємств, представники влади і споживачі.

Далі поясню суть такої пропозиції, але спочатку коротко опишу діяльність ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

Борг ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України» станом на 06 листопада 2018 року становить 56 135 309 грн (за офіційними даними сайту НАК «Нафтогаз України»).

Між ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» та Шепетівською міською радою 02 грудня 2011 року був укладений договір концесії. З 01 травня 2012 року товариству передано в управління комунальне підприємство «Шепетівське підприємство теплових мереж». Станом на 01 травня 2012 року комунальне підприємство вже боргувало ПАТ «НАК «Нафтогаз України» близько 17 700 000 грн. Також  комунальне підприємство заборгувало 2 016 649,50 грн ДК «Газ України».

Отже, ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», фактично розпочало надавати  послуги з теплопостачання лише з початку опалювального сезону 2012-2013 рр. з борговими зобов’язаннями за спожитий природний газ для опалення міста Шепетівки у сумі майже 20 000 000,00 грн.

За весь період свого існування ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» перерахувало за спожитий газ на рахунки НАК Нафтогазу 104 978 821,59 грн. Тому звинувачення у тому, що підприємство не сплачує за газ є безпідставними.

Питання, звідки ж взявся борг? Розповідаю, при чому всі цифри мають документальне підтвердження.

Щороку держава збільшує борг перед ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» по різниці в тарифах це відшкодування із бюджету суми грошей за невідповідність тарифів, тобто, коли затверджений тариф не покриває реальних витрат.

Так, підприємство ще й досі не отримало різницю в тарифах в сумі 40,7 млн. грн., пільги та субсидії за минулий опалювальний період в розмірі 4,2 млн. грн.

Борг населення перед ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» за отримані послуги станом на 01 листопада 2018 року становить 9,25 млн. грн.

Тож провівши підрахунки, очевидно наступне – підприємство не має можливості в повній мірі розрахуватися за газ поки має таку суму дебіторської заборгованості.

Варто зауважити, що на початок минулого сезону для ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» в тарифах на послугу централізованого опалення та постачання теплової енергії виконавчим комітетом Шепетівської міської ради встановлено нульовий рівень рентабельності, тобто для того, щоб провести поточні ремонти та замінити теплові мережі підприємство вимушене використовувати обігові кошти, а це знову ж таки призводить до накопичення боргів за газ, а в цьому році тариф взагалі не перезатверджувався навіть не зважаючи на зростання вартості природного газу, електроенергії та заробітної плати.

Подібна ситуація складається не лише в місті Шепетівка – практично кожен теплопостачальник зіштовхується з тими ж самими проблемами. Борги перед НАК Нафтогаз вище 50 млн грн. має чи не кожне друге теплопостачальне підприємство в Україні – це знову ж таки дані з офіційного сайту НАК «Нафтогаз України».  http://www.naftogaz.com/files/Information/TKE-tabl-07-11-2018.pdf.  Просто в одних містах влада допомагає теплопостачальникам в такій нелегкій справі, а в інших навпаки – ставить палки в колеса, переслідуючи лише свої цілі, так як це відбувається в Шепетівці – чиновники одну за одною переводять бюджетні установи на індивідуальне газове опалення за бюджетні кошти, а потім передають ці об’єкти в управління приватним компаніям, керівниками яких є місцеві депутати, прибічники міського голови. Посадовцям – бізнес на довгі роки, а містянам – високий тариф, проблеми із своєчасним початком опалювального сезону.

Співставивши всі ці фактори, висновок очевидний – сфера централізованого теплопостачання є збитковою, а схема подачі тепла централізовано в даному часі є неефективною та високо-затратною. Без втручання держави вона приречена на загибель. Якщо на це не звернути увагу зараз, то через кілька років ситуація буде ще складнішою – держава не виконуватиме своїх зобов’язань, споживачі в силу тих чи інших обставин не зможуть вчасно розрахуватися за отримані послуги, теплопостачальники не розрахуються за газ. В результаті – опалювальний сезон під загрозою в масштабах всієї держави. Заручниками такого теплового колапсу стануть звичайні українці, адже через конфлікт інтересів у верхах влади можуть посеред зими залишитися без тепла. А «козлом відпущення» в такій ситуації буде саме теплопостачальна організація, яка при організації розрахунків за спожитий природний газ поставлена у нерівні кабальні умови.

Тому вже зараз потрібно спільними зусиллями вирішувати існуючу проблему, а не перекладати відповідальність один на одного – центральна влада на мерів, мери на теплопостачальників, теплопостачальники на владу і так по кругу.

Як керівник теплопостачального підприємства ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» я готовий до співпраці, і разом з іншими керівниками підприємств, що надають послуги централізованого опалення (повірте, охочих буде багато, адже проблеми практично скрізь однакові), готовий боротися за відновлення галузі теплопостачання в цілому по Україні.